Villino Trophy U10 Mannschaften

EHC LIWEST BLACKWINGS LINZ U10

1 Phillipp Heinze 2010
2 Benjamin Heibl 2009
3 Jan Eckerstorfer 2009
4 Niclas Felkl 2010
5 Julian Langsenlehner 2009
6 Daniel Strasser 2010
7 Theresa Oschgan 2009
8 David Pinter 2009
9 Dominik Lukas 2010
10 Desiree Pichler 2010
11 Ida Schlöglmann 2008
12 Jonas Fischer 2009
13 Lukas Stehrer 2010
14 Philipp Schneider 2009
15 Johanna Zehetner 2010
16 Amar Alickovic 2009
Head Coach: Robert Lukas
Team Manager: Petra Lukas

EC PANACEO VSV JUNIORS U10 I u. II

VSV U10 I

NO. PLAYER BORN
1 Leo Lepuschitz G 2008
2 Jacob Messier 2009
3 Leon Widnig 2009
4 Maximilian Baumann 2009
5 Nikolas Moser 2009
6 Florian Seiwald 2009
7 Anthony Schwab 2009
8 Leif Erd 2009
9 Nico Hansal 2009
10 Roman Matveev 2009
11 Elias Hohenwarter Sodek 2009
Head Coach: Walter Grud

VSV U10 II

NO. PLAYER BORN
1 Lorenz Steiner G 2010
2 Niklas Micelli 2010
3 Lucas Gritznig 2010
4 Anton Wandaller 2010
5 Sandro Pernstich 2010
6 Patrick Arrich 2010
7 Philipp Drießler 2009
8 Luis Sky Erlacher 2009
9 Luca Pressinger 2010
10 Clemens Zwisler 2010
11 Jannis Petrik 2009
12 Viktor Matveev 2010
Head Coach: Daniel Kronig
Team Manager: Verena Steiner

EK ZELL AM SEE U10

NO. PLAYER BORN
1 Maxi Hahn G 2010
2 Davis Schösswendter 2009
3 Luis Poczos Rocha 2009
4 Dominik Broz 2009
5 Niklas Haas 2009
6 Lukas Arnold 2009
7 Jakob Musshauser 2009
8 Max Neumayer 2009
9 Jamie Scherer 2010
10 Jakob Schönherr 2010
11 Alperen Karaaslan 2010
12 Jamie Wieser 2010
13 Julian Siegl 2009

EC RED BULL SALZBURG U10

NO. PLAYER BORN
1 Felix Baumann 2009
2 Phlip Diez 2009
3 Dominik Ferner 2009
4 Niko Jägermühler 2009
5 Justin Jaky 2009
6 Marcel Khusaenov 2009
7 Noel Lußnig 2009
8 Niklas Mair 2009
9 Liam Ratley 2009
10 Leon Reiter 2009
11 David Schuster 2009
12 Ferdninand Schütz 2009
13 Moritz Sieberer 2009
14 Marcel Wagner 2009
15 Valentin Wallner 2009
16 Felix Wiesenegger 2009
17 Fabian Windhofer 2009
18 David Falkensteiner G 2009
19 Leonhard Mayer G 2009
Head Coach: Tommi Rouvali
Trainer: Thomas Krivalj
Trainer: Sergej Wagner

OKANAGAN VIENNA TIGERS U10

NO. PLAYER BORN
1 Gabriel Lemberger G 2009
2 Aron Schlager G 2010
3 Martin Bauer 2009
4 Moritz Berger 2009
5 Adrian Goger 2009
6 Fabian Kellner 2009
7 Marvin Lovrek 2009
8 Ruth Oieller 2008
9 Maxi Trummer-Richter 2009
10 Anna Stary 2008
11 Amelie Suppan 2009
12 Shotaro Umekita 2009
13 Leonhardt Baron 2010
14 Johann Humer 2010
15 Erik Stöckl 2010
Head Coach: Farka Pavol
Team Manager: Zinke Silvana

GRAZ 99 JUNIORS U10 I u. II

U10 I

NO. PLAYER BORN
1 Laurin Haselsteiner G 2009
2 David Robin 2009
3 Mario Unger 2009
4 Philipp Gmeinbauer 2009
5 Basti Haller 2009
6 Clemens Malli 2009
7 Leo Oswald 2010
8 Sebastian Fischer 2009
9 Constantin Schöffel 2009
10 Nico Karl 2009
11 Tobias Stramitzer 2010
Head Coach: Hannes Stramitzer

U10 II

NO. PLAYER BORN
1 Bengt Mayr G 2008
2 Jan Schuster 2009
3 Daniel Werlitsch 2010
4 Moritz Mosing 2009
5 Alexander Karathanassis 2010
6 Nico Sabath 2009
7 Alexander Apostolovksi 2009
8 Samuel Gomboz 2009
9 Florentina Rumpl 2008
10 Maxi Rumpl 2010
11 Danilo Röck 2009
Head Coach: Mario Welitsch

AHC TOBLACH ICEBEARS / HC PUSTERTAL JUNIOR U10

NO. PLAYER BORN
1 Julius Neidiger 2010
2 Sante Barbierato 2009
3 Matthias Molling 2009
4 Luis Ausserhofer 2009
5 Leon Gander 2009
6 Alex Wierer 2009
7 Angelo Zandegiacomo 2009
8 Maximilian Baumgartner 2009
9 Lorenz Pezzi 2009
10 Leonardo Stretti 2009
11 Tom Radmüller 2009
12 Daniel Gschliesser 2009
Head Coach: Matthias Rehmann
Team Manager: Thomas Baumgartner

EC KAC U10 I und II

KAC I

NO. PLAYER BORN
1 Maximilian Policar G 2009
2 Dominik Mosser 2009
3 Simon Holzfeind 2011
4 Maximilian Olschok 2009
5 Vanessa Picka 2008
6 Philipp Diamant 2009
7 Ilian Ressi 2009
8 Paul Sintschnig 2009
9 Emil Wagner 2009
10 Fraser Vospernik 2009

KAC II

NO. PLAYER BORN
1 Paul Rauter G 2010
2 Ben Reindl G 2009
3 Damjan Lampichler 2009
4 Lennart Kau 2009
5 Gregor Enzinger 2009
6 Ivan Kogler 2009
7 Paul Leitner 2009
8 Pascal Lettkemann 2009
9 Tobias Ottowitz 2009
10 Sandro Perisutti 2009
11 Johannes Riedl 2010

KAC III (ROT-WEISS)

NO. PLAYER BORN
1 Ben Reindl G 2009
2 Nico Desenbekowitsch 2009
3 Karl Goschescheck 2009
4 Mathias Schriefl 2009
5 Ina Schmied 2009
6 Peter Slama 2009
7 Veit Stanimirov 2009
8 Matteo Flilippitsch 2010
9 Paul Hinterberger 2010
10 Maurice Wadel 2010

HD HIDRIA JESENICE U10 I

NO. PLAYER BORN
1 Lan Kuder G 2010
2 Aljaž Balderman G 2009
3 Marsel Hočevar 2009
4 Benjamin Topalović 2009
5 Jaka Klinar 2009
6 Rene Aleš 2009
7 Niko Frelih 2009
8 Matic Gregorčič 2009
9 Žiga Avguštinčič 2009
10 Timotej Martinčič 2009
11 Tim Škreblin 2009
12 Bine Čufer 2009
Head Coach: Gaber Klinar
Team Manager: Matjaž Aleš

HD HIDRIA JESENICE U10 II

NO. PLAYER BORN
1 Gasar Mark G 2010
2 Nel Žigon 2010
3 Nejc Ambrožič 2010
4 Filip Petković 2010
5 Marcel Por 2010
6 Drejc Smukavec 2010
7 Marcel Novak 2010
8 Luka Kobentar 2010
9 Naj Višnar 2011
10 Timotej Možina 2010
11 Urban Rutar 2009
12 Matic Klinar 2010
Head Coach: Gaber Klinar
Team Manager: Boštjan Žigon

EVZ MURTAL LIONS U10

NO. PLAYER BORN
1 Tobias Schleef G 2008
2 Dominik Arbesleitner G 2009
3 Moritz Höfer 2009
4 Moritz Lang 2010
5 Konstantin Fassmann 2010
6 Rafael Ehrer 2009
7 Moritz Rieger 2009
8 Nevio Haider 2009
9 Simon Schleef 2009
10 Markus Pils 2009
11 Henrik Weissegger 2009
12 Julian Kofler 2009
13 Colin Ira 2010
14 Elias Raninger 2009
15 Lukas Orthaber 2010

ESC REGYOU STEINDORF U10

NO. PLAYER BORN
1 Fabian Harder 2009
2 Philip Breiml 2009
3 Luca Fischer 2009
4 Luca Kusternig 2009
5 Johanna Brandstätter 2008
6 Julia Watana 2008
7 Gabriel Holzer 2009
8 Anika Hirschl 2009
9 Matthias Bramberger 2010
10 Felix Blaschitz 2010
11 Felix Dabringer 2010
12 Noah Buchreiter Nageler 2010
13 Fynn Oberrauner 2010
Back to top button
Close